Caisteczka! Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka cookies

13 448 14 80   |     |   znajdź nas na

Logo STO Jasło

Wydarzenia

Spotkanie z pracownikami PWSZ w Krośnie

« Wydarzenia 217 19 grudnia 2018

        W poniedziałek 17.12 mieliśmy okazję gościć w naszej szkole panie związane z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie: mgr Sylwię Gunię oraz dr Joannę Kułakowską – Lis, które przybyły do nas w ramach otwartych wykładów akademickich „Dobre kierunki na przyszłość – oferta PWSZ skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.”
        Pierwszym punktem spotkania było zaprezentowanie oferty kształcenia, warunków i trybu rekrutacji oraz zalet uczelni. Dowiedzieliśmy się wiele nie tylko na temat kierunków, ale także o osiągnięciach studentów. Było to bardzo interesujące przede wszystkim dla maturzystów, którzy niedługo rozpoczną karierę zawodową w dorosłym życiu, a wybór kierunku studiów po skończeniu liceum jest pierwszym etapem.
        Po prezentacji uczelni, dr Joanna Kułakowska – Lis, historyk literatury, wykładowca, która zaszczyciła nas swoją obecnością, przybliżyła temat manipulacji i perswazji używanych w mediach społecznościowych. Był to ciekawy i pouczający wykład, pokazujący jaki media mają na nas wpływ i jak manipulacja może nam szkodzić. Dostaliśmy również cenne rady jak się przed nią chronić. Zostały zaprezentowane różnice pomiędzy perswazją a manipulacją. Na pewno pokazało to wielu z nas, że poza mediami, MY też używamy manipulacji i jest to negatywne zjawisko! Nauczyliśmy się, czym różnią się te „siostry”, czyli perswazja i manipulacja. Każdy na pewno zastanowił się nad swoim postępowaniem.
        Były to ciekawe zajęcia, przynoszące wiele cennych informacji. Wiemy jakie kierunki oferuje pobliska uczelnia, co musimy zrobić, by się na nie dostać.  Pouczający i w atrakcyjny sposób prowadzony wykład, uświadomił, jak wiele niebezpieczeństw czyha na nas w dorosłym życiu.

Mateusz Mastej

Kontakt

13 448 14 80

ul. Wincentego Pola 41, 38-200 Jasło

Linki